Kategorie

Na blogu

Wyszukaj

Walcowanie trawnika - kiedy i jak je wykonać?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (7524)
Walcowanie trawnika - kiedy i jak je wykonać?
Każdy, kto chce uzyskać piękny zielony dywan w ogrodzie, musi wiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja trawnika jest niezwykle istotną czynnością w całym procesie. Nawożenie, odchwaszczanie i wertykulacja to tylko kilka zabiegów, które pozwolą nam uzyskać piękną murawę. Jednym z elementów pielęgnacji trawnika, jest również jego wałowanie. Na czym polega ta czynność? Kiedy i jak je wykonywać?
Traktorek kosiarka z pługiem - jak przystosować traktor do odśnieżania?
Ogrodowy traktorek kosiarka to sprzęt o szerokim zastosowaniu, który posłuży nam w ogrodzie nie tylko latem podczas koszenia trawy, ale również w zimie, do odśnieżania chodników, podjazdów oraz innych dróg i ścieżek. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam szybko i sprawnie uporać się z zalegających śniegiem bez konieczności spędzania wielu godzin na odśnieżaniu za pomocą łopaty.

Jesień w ogrodzie - jakie prace należy wykonać?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (895)
Jesień w ogrodzie - jakie prace należy wykonać?
Jesień to niewątpliwie jedna z najbardziej pracowitych pór roku dla każdego ogrodnika. Na ten szczególny okres przypadają ostatnie zbiory plonów. To także idealny czas na sadzenie i przesadzanie drzew i krzewów owocowych, a także przygotowanie gleby do nowego sezonu...
Czym odśnieżać podjazd? Niezastąpione narzędzia do odśnieżania
Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią mróz i intensywne opady śniegu. Dla dzieci to wspaniały czas, który sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Natomiast na właścicieli domów jednorodzinnych spada wiele obowiązków.

Wał strunowy - jak działa i kiedy jest przydatny?

    Narzędzia   wyświetlenia (2391)
Wał strunowy - jak działa i kiedy jest przydatny?
Wał strunowy to sprzęt wykorzystywany do obróbki gleby. Jego głównym zadaniem jest wyrównywanie, spulchnianie, kruszenie i mieszanie darni. Wały mogą pracować jako samodzielne jednostki bądź w połączeniu z innymi narzędziami.
Jaką glebogryzarkę spalinową kupić? Najważniejsze informacje
Jesień to czas wytężonych prac w ogrodzie, który wymaga przygotowania go do nadchodzącej zimy. Jednak nie wszystkie prace musisz wykonywać ręcznie. W wielu z nich pomoże Ci glebogryzarka spalinowa, która nie tylko spulchni glebę po zakończonych zbiorach warzyw, ale również pomoże, chociażby w napowietrzaniu trawnika. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim kupisz glebogryzarkę ogrodową!

Uprawa ziemniaków krok po kroku

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (13601)
Uprawa ziemniaków krok po kroku
Ziemniaki to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych warzyw w Polsce. Choć przez niektóre osoby uważane są bezwartościowe i kaloryczne, w rzeczywistości zawierają wiele cennych składników odżywczych. Kartofle obfitują w witaminy z grupy B, witaminę C i K. Ponadto stanowią doskonałe źródło minerałów, takich jak wapń, magnez, potas, żelazo, sód i cynk. Technologia uprawy ziemniaków nie jest szczególnie skomplikowana. Z tego względuu warto posadzić
Kiedy i dlaczego przeprowadza się wertykulację trawnika?
Wertykulacja to niewątpliwie jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych trawnika. Polega na pionowym nacinaniu darni przez noże. Dzięki temu, zniszczeniu ulega warstwa filcu, która uniemożliwia swobodny przepływ tlenu, wody i składników odżywczych w głąb gleby. Wertykulacja trawnika przeprowadzona we właściwym terminie zapewni spektakularne efekty.

Jak użyźnić glebę gliniastą - 3 sprawdzone sposoby

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (31721)
Jak użyźnić glebę gliniastą - 3 sprawdzone sposoby
Często jednak zdarza się, że w przydomowym ogrodzie większość ziemi stanowi gleba gliniasta, która nie tylko jest trudna do uprawy roślin, ale także może prowadzić do ich obumierania lub gnicia.

Do czego służy kultywator ogrodowy?

    Narzędzia   wyświetlenia (7635)
Do czego służy kultywator ogrodowy?
Coroczne prace w ogrodzie wymagają poświęcenia ogromu czasu, aby przestrzeń na zewnątrz domu doskonale się prezentowała zarówno przez cały letni sezon, jak i poza nim. Aby jednak prace pielęgnacyjne przynosiły efekty, konieczne jest wyposażenie się w odpowiednie narzędzia, które nie tylko poprawią komfort pracy, ale także ją przyspieszą.
Jakie warzywa sadzić obok siebie? Współrzędna upraw warzyw
Wiele osób dysponujących nawet niewielkim kawałkiem ziemi decyduje się na założenie warzywnika - takie rozwiązanie ma wiele zalet. Walory smakowe warzyw uprawianych samodzielnie są znacznie lepsze niż tych dostępnych w sklepach. Warzywa z ogródka są bogatsze w cenne składniki pokarmowe, a do tego dostępne na wyciągnięcie ręki.

Przygotowanie ziemi pod uprawę warzyw

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (6398)
Przygotowanie ziemi pod uprawę warzyw
Wiele osób posiadających ogródki lub działki rekreacyjne marzy o hodowaniu własnych, ekologicznych warzyw. Zbiory z własnej uprawy to przede wszystkim pewność jedzenia świeżych jarzyn, które nie są pryskane chemikaliami.

Kiedy siać trawę? - Przygotowanie gleby i harmonogram

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (26266)
Kiedy siać trawę? - Przygotowanie gleby i harmonogram
Trawnik to absolutna podstawa każdego ogrodu. Któż z nas nie marzy o własnym kawałku gęstej, soczystej trawy? Taki naturalny, zielony dywan w twoim ogrodzie nie tylko będzie się pięknie prezentować, ale także stanie się miłym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Glebogryzarka - do czego służy?

    Narzędzia   wyświetlenia (3128)
Glebogryzarka - do czego służy?
Glebogryzarka ogrodowa to jedno z narzędzi używanych przy pracach sezonowych w ogrodzie. Wiele osób sądzi, że glebogryzarki służą głównie do spulchniania gleby, jednak ich zastosowanie jest o wiele szersze. Urządzenie może bowiem zastąpić wiele osobnych narzędzi, a co za tym idzie - posiadanie własnej glebogryzarki może być oszczędnym rozwiązaniem. Do czego służy glebogryzarka spalinowa i przy jakich pracach można ją wykorzystać?

Wertykulacja a aeracja - czym się różnią?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (3812)
Wertykulacja a aeracja - czym się różnią?
Marzysz o idealnym trawniku w twoim ogrodzie, lecz zabiegi, które stosujesz, nie przynoszą większych rezultatów? Twojemu trawnikowi prawdopodobnie brakuje miejsca, tlenu i wody, której dostęp hamowany jest przez zbitą ziemię i zebraną na powierzchni gruntu filcowinę. Problem ten mogą rozwiązać dwa zabiegi pielęgnacyjne na regenerację trawnika, czyli wertykulacja i aeracja. Sprawdź, czym są, jak się je wykonuje i jakie niosą za sobą korzyści?

Jak przygotować ogród do nadejścia wiosny?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (744)
Jak przygotować ogród do nadejścia wiosny?
Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Za oknem pojawia się coraz więcej słońca, kwitną pierwsze kwiaty, a gdzieś w oddali słychać świergot ptaków. Wszystko wskazuje na to, że możemy rozpocząć pierwsze prace porządkowe w naszym ogrodzie. Koniecznie musimy zadbać o trawnik, krzewy, drzewka owocowe oraz grządki warzywne. Starannie wykonane zadania sprawią, że latem będziemy mogli cieszyć się bujną roślinnością, ozdabiającą naszą przydom

Jak zrobić ścieżki w ogrodzie? - 4 sprawdzone sposoby!

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (2491)
Jak zrobić ścieżki w ogrodzie? - 4 sprawdzone sposoby!
Odpowiednio zaplanowane i wytyczone ścieżki, które prowadzą do najczęściej użytkowanych fragmentów ogrodu, pozwalają w odpowiedni sposób zorganizować teren i w znaczącym stopniu ułatwiają poruszanie się po tej przestrzeni. Jak tanio zrobić ścieżkę w ogrodzie? W jaki sposób przygotować podłoże? Jakich narzędzi użyć? Sprawdź 4 niezawodne sposoby na wykonanie ścieżek ogrodowych!

Wertykulator - do czego służy i czym jest?

    Narzędzia   wyświetlenia (2601)
Wertykulator - do czego służy i czym jest?
Zadbany trawnik to najpiękniejsza ozdoba każdego ogrodu. Utrzymanie go w nienagannym stanie wymaga jednak sporych nakładów pracy. Pielęgnację zielonego kobierca ułatwią profesjonalne narzędzia. Coraz większą popularnością wśród ogrodników cieszy się wertykulator. Głównym zadaniem tego urządzenia jest oczyszczanie oraz napowietrzanie gleby. Wertykulator ma niezwykle korzystny wpływ na poprawę gospodarki wodno-powietrznej, co skutkuje polepszeniem

Jak założyć ogródek warzywny w ogrodzie?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (2257)
Jak założyć ogródek warzywny w ogrodzie?
Warzywa z własnej hodowli dają satysfakcję i smak, którego nie kupisz w żadnym supermarkecie. Nawet niewielki ogródek warzywny jest świetnym pomysłem na urozmaicenie Twojego ogrodu, a jedyne co może cię ograniczyć to metraż działki. Jeśli marzysz o własnych grządkach w ogrodzie i chcesz mieć swoje ekologiczne warzywa, koniecznie przeczytaj ten tekst! Podpowiemy Ci, jak założyć ogród warzywny: od czego zacząć, jak uniknąć typowych błędów i na co z

Na czym polega aeracja trawnika? Jak ją wykonać?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (2488)
Na czym polega aeracja trawnika? Jak ją wykonać?
Każdy pasjonat ogrodnictwa z pewnością wyobraża sobie nieraz swój ogród w jak najlepszym wydaniu - przede wszystkim z pięknym, zdrowym trawnikiem. To priorytet! By trawa prezentowała się perfekcyjnie, musi być regularnie przycinana. Nie można zapomnieć o nawożeniu i napowietrzaniu!

Wiosenne prace w ogrodzie - o czym pamiętać?

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (868)
Wiosenne prace w ogrodzie - o czym pamiętać?
Najwięcej prac do wykonania w ogrodzie czeka na nas wiosną. To właśnie ta pora roku jest najbardziej "intensywna", jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę rzeczy do zrobienia. Wysiewanie nasion, sadzenie roślin i o wiele więcej...
6 narzędzi i sprzętów, które ułatwią Ci zakładanie ogrodu
Planując założenie własnego warzywniaka warto wyposażyć się w wysokiej jakości narzędzia i sprzęty, które ułatwią zakładanie ogrodu. Jak założyć ogród? Jakie narzędzia i sprzęty będą potrzebne? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku!

Zakładanie trawnika krok po kroku

    Prace w ogrodzie   wyświetlenia (7568)
Zakładanie trawnika krok po kroku
Piękny trawnik przy domu - któż nie chciałby go mieć? Wbrew pozorom uzyskanie reprezentacyjnego trawnika nie jest bardzo trudne - wystarczy tylko trochę pracy i odpowiednie przygotowanie gleby, by stworzyć idealne warunki do wzrostu trawy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik na temat zakładania trawnika, który pomoże Ci wyhodować piękną zieloną połać terenu przy domu.
Nasze akcesoria pasują do glebogryzarek: