Archiwum

Kategorie

Na blogu

Wyszukaj

Czym odśnieżać podjazd? Niezastąpione narzędzia do odśnieżania

   11/08/2022 10:48:14     Prace w ogrodzie
Czym odśnieżać podjazd? Niezastąpione narzędzia do odśnieżania

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią mróz i intensywne opady śniegu. Dla dzieci to wspaniały czas, który sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Natomiast na właścicieli domów jednorodzinnych spada wiele obowiązków. Jednym z najważniejszych jest odśnieżanie podwórka. Warto zainwestować w wysokiej jakości narzędzia do szybkiego i sprawnego usuwania zalegającej pokrywy śnieżnej. Czym odśnieżać podjazd? Na jakie urządzenia zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Odśnieżanie chodnika - urządzenia zasilane silnikowo

Odśnieżarki spalinowe

Spalinowe odśnieżarki stanowią doskonałą alternatywę dla zwykłych łopat. Umożliwiają szybkie i sprawne usuwanie śniegu z posesji. Są bardzo proste w obsłudze, a co za tym idzie - nie wymagają od użytkownika siły. Spalinowe odśnieżarki do śniegu zapewniają wyjątkowo dużą szerokość roboczą, bo od 50 cm wzwyż. Zdecydowanie skracają czas odśnieżania. Poradzą sobie nawet z najcięższą warstwą śniegu. Nadają się zarówno do mniejszych, jak i większych powierzchni. Nie posiadają też kabla ograniczającego, co niewątpliwie jest ogromnym udogodnieniem. Tego typu urządzenia poradzą sobie praktycznie w każdym terenie. Na rynku dostępne są różne modele odśnieżarek spalinowych, co pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb domowników.

Odśnieżarki elektryczne

Dużym zainteresowaniem cieszą się również odśnieżarki elektryczne. Odznaczają się wysoką wydajnością, niezawodnością i funkcjonalnością. W przeciwieństwie do odśnieżarek spalinowych posiadają ograniczenie w postaci kabla. Przez to sprawdzą się głównie do odśnieżania stosunkowo niewielkich powierzchni, jak np. wąskie ścieżki czy podjazdy. Elektryczne odśnieżarki są bardzo lekkie i łatwe w manewrowaniu. Umożliwiają dotarcie w każdy zakamarek terenu. Gwarantują najwyższy komfort pracy. Sprzęt ten mogą z powodzeniem obsługiwać kobiety, jak i osoby starsze. Niekwestionowaną zaletą odśnieżarek elektrycznych jest to, że nie wydzielają szkodliwych spalin. Pracują bardzo cicho, dlatego też w żadnym wypadku nie będą naruszać spokoju sąsiadom.

Pługi do glebogryzarki

Innym narzędziem, do którego możemy zamontować pług śnieżny jest glebogryzarka spalinowa. To funkcjonalne urządzenie znajdujące zastosowanie w wielu pracach ogrodowych. Tak naprawdę możemy z niego korzystać przez cały rok - czy to przy uprawie warzyw, czy w pielęgnacji trawnika. Firma Globstal oferuje wysokiej jakości pługi do glebogryzarki. Sprzęty cechują się solidną konstrukcją, wysoką wytrzymałością oraz obszerną szerokością roboczą. Są bardzo łatwe w montażu - posiadają specjalne uchwyty, dzięki którym cały proces przebiega wyjątkowo szybko. Pług do śniegu do glebogryzarki jest niezastąpionym sprzętem dla posiadaczy dużego podwórka czy działki. Skutecznie usuwa nadmiar śniegu, nie niszcząc przy tym ogrodu.

W sklepie internetowym Globstal dostępne są również inne akcesoria do glebogryzarki, takie jak kultywatory, brony, obsypniki, które idealnie sprawdzą się podczas przygotowania podłoża pod uprawę. Warto także zwrócić uwagę na wysokiej klasy aeratory, wertykulatory, walce czy równiarki, znajdujące zastosowanie głównie w pielęgnacji trawnika.

Traktorki spalinowe

Odśnieżarki do śniegu, choć są przydatne w wielu gospodarstwach domowych, przez większość roku stoją bezczynnie. Dlatego też warto rozważyć zakup wielozadaniowego traktorka spalinowego. Zimą będzie można do niego zamontować pług śnieżny, zaś latem i jesienią sprzęt ten będzie służył do koszenia trawy, jak również oczyszczania podjazdu z zalegających liści. Traktorki spalinowe zapewniają wysoki komfort obsługi. Posiadają wygodny fotel z możliwością regulacji wysokości i miękką kierownicę, która dobrze leży w dłoniach. Dzięki temu usuwanie śniegu z posesji nie będzie żmudnym obowiązkiem, a dobrą zabawą. Pług śnieżny do traktorka nadaje się nie tylko do odśnieżania, ale również rozgarniania ziemi czy piasku.

Czym odśnieżać podwórko? - ręczne narzędzia

Odśnieżanie mechaniczne - łopaty do śniegu

Łopata to najpopularniejsze i najtańsze narzędzie do usuwania śniegu. Składa się z wytrzymałego trzonka, uchwytu oraz szufli. W sprzedaży dostępne są zarówno łopaty mniejsze, jak i większe, dzięki czemu możemy idealnie dopasować akcesorium do swoich potrzeb. Łopaty ze szeroką łyżką pozwalają usunąć większą warstwę śniegu za jednym razem. Wymagają jednak użycia sporej siły. Dlatego najchętniej wybierane są średnie łopaty do śniegu. W trakcie jednego przejazdu zbierają zdecydowaną część śniegu, a przy tym nie ważą zbyt dużo. Szufle doskonale sprawdzą się do odśnieżania niedużych powierzchni. Za ich pomocą można usunąć zarówno świeży, jak i ubity już śnieg.

Ręczny pług

W sezonie zimowym bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ręczne pługi do odśnieżania. Składają się z trzonka oraz metalowej ramy, do której przymocowane są kółka wraz z szuflą. Tego typu narzędzia są bardzo lekkie i poręczne. W przeciwieństwie do łopaty nie wymagają schylania, dzięki czemu oszczędzamy nasz kręgosłup. Łyżki posiadają szeroką powierzchnię roboczą, co pozwala usunąć dużą ilość pokrywy śnieżnej za jednym razem. Zwykle są wykonywane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, do których nie przywiera mokry śnieg. Pługi ręczne świetnie sprawdzą się do odśnieżania większych przestrzeni.

Zgarniacze dachowe

Zalegający na dachu śnieg i zwisające sople mogą stać się przyczyną tragedii. Z tego względu muszą być regularnie usuwane. Warto mieć w swoim wyposażeniu porządne zgarniacze dachowe. Narzędzia te składają się z długiego trzonu i głowicy o różnej szerokości. Umożliwiają usuwanie nawet bardzo ciężkiego, mokrego śniegu, nie uszkadzając przy tym powierzchni lakieru. Ponadto pozwalają na dokładne oczyszczenie każdego z zakamarków dachu. Zgarniacze dachowe można równie dobrze wykorzystać do usuwania lodu z rynien.

Skuwacze do lodu

Skuwacz do lodu jest niezwykle przydatnym narzędziem w czasie zimy. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu gwarantuje skuteczne odśnieżanie. Sprawdzi się do usuwania stwardniałej warstwy śniegu z kostki brukowej, betonu i innych powierzchni. Doskonale zastępuje łopatę z aluminiowymi krawędziami. Nadaje się także do strącania sopli z dachu. Skuwacz jest poręczny, a także bardzo wygodny w użytkowaniu. Gwarantuje wieloletnią trwałość i odporność na uszkodzenia.

Podsumowanie

Zimą często mamy do czynienia z intensywnymi opadami śniegu. Wówczas na właścicielach domów jednorodzinnych ciąży obowiązek odśnieżania zalegającej pokrywy śnieżnej. Do tego celu niezbędny jest odpowiedni sprzęt. W sprzedaży dostępne są ręczne narzędzia do odśnieżania, takie jak łopaty, ręczne pługi, a także zgarniacze dachowe. Ich użycie wymaga jednak nieco siły, przez co obciążają kręgosłup. Dużą popularnością cieszą się odśnieżarki spalinowe i elektryczne. Wprawdzie mają sporo zalet, jednak wykorzystywane są tylko zimową porą, a przez resztę roku stoją bezczynnie w garażu. Warto więc pomyśleć o zainwestowaniu w traktorek spalinowy bądź glebogryzarkę, do których zimą można zamontować pług, zaś latem inny niezbędny osprzęt.

Udostępnij:

Nasze akcesoria pasują do glebogryzarek: