Wertykulatory do glebogryzarek

Oprócz swojej podstawowej funkcji glebogryzarka może być użyteczna także w innych pracach w ogrodzie - wystarczy tylko dokupić odpowiednie akcesoria. W sklepie Globstal znajdziesz kilka wersji wertykulatorów pasujących do różnych glebogryzarek, zarówno tych od znanych producentów (np. Husqvarna, Cedrus, Oleo-Mac, Viking), jak i mniej znanych mar...

Oprócz swojej podstawowej funkcji glebogryzarka może być użyteczna także w innych pracach w ogrodzie - wystarczy tylko dokupić odpowiednie akcesoria. W sklepie Globstal znajdziesz kilka wersji wertykulatorów pasujących do różnych glebogryzarek, zarówno tych od znanych producentów (np. Husqvarna, Cedrus, Oleo-Mac, Viking), jak i mniej znanych marek. Dzięki nim przygotujesz glebę pod idealny trawnik!

Więcej

Wertykulacja - co to właściwie jest?

Pod tym pojęciem kryje się zabieg przygotowania gleby polegający na nacinaniu darni w pionie (zależnie od możliwości danego wertykulatora nawet do 20 mm głębokości). Podstawowym zadaniem wertykulacji jest pozbycie się martwej warstwy złożonej z suchych źdźbeł trawy, w której dochodzi do rozwoju patogenów chorobotwórczych.

Przygotowanie podłoża w ten sposób niesie ze sobą także kilka innych korzyści, takich jak:

  • usunięcie mchu i zbyt płytko zakorzenionej trawy,
  • pobudzenie trawnika do intensywniejszego korzenienia się,
  • spulchnienie gleby i rozluźnienie jej struktury,
  • ułatwienie przenikania wody, światła i składników odżywczych do korzeni trawy,
  • przygotowanie ziemi pod dalsze zabiegi (np. nawożenie, aeracja).

Wertykulator to urządzenie składające się z kilku okrągłych tarcz z kolcami osadzonych na wspólnym wale. Może być stosowany zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na dużych obszarach zieleni miejskiej i trawiastych obiektach sportowych. Wertykulator świetnie zastępuje grabie i inne narzędzia ręczne używane w ogrodzie. Dzięki zabiegowi z jego użyciem (zwłaszcza w połączeniu z aeracją) korzenie będą miały znacznie łatwiejszy dostęp do składników mineralnych, dzięki czemu trawa będzie rosła gęsta i zdrowa.

W ofercie sklepu Globstal zgromadziliśmy wertykulatory oraz inny sprzęt do glebogryzarek. Nasza oferta zawiera także szereg innych produktów znajdujących zastosowanie w ogrodnictwie. Serdecznie zapraszamy to zapoznania się również z innymi pozycjami z naszego katalogu.

Nasze akcesoria pasują do glebogryzarek: