Kategorie

Na blogu

Wyszukaj

Glebogryzarka z osprzętem - jeden sprzęt, wiele możliwości

   12/08/2021 07:39:25     Narzędzia
Glebogryzarka z osprzętem - jeden sprzęt, wiele możliwości

Ziemia, na której sadzimy rośliny, wymaga regularnej pielęgnacji oraz pielenia. Bardzo ważne jest również spulchnianie gleby, ponieważ naruszenie wierzchniej warstwy ziemi sprawia, że znacznie łatwiej do jej wnętrza przenika woda oraz wiele cennych składników mineralnych. Ręczne przekopanie ogrodu z użyciem łopaty jest niezwykle męczące i długotrwałe, szczególnie przy twardszej ziemi oraz jeżeli mamy do czynienia z dużą powierzchnią.

Zakup odpowiedniej glebogryzarki pozwoli nam w łatwy i przyjemny sposób uporać się z pielęgnacją gleby. Jednak to nie jedyna funkcja nowoczesnych glebogryzarek. Urządzenie to z powodzeniem możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy, że kupimy odpowiednie akcesoria dodatkowe

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy już inwestować w kolejne, często drogie maszyny. Do jakich zadań przeznaczona jest wielofunkcyjna, nowoczesna glebogryzarka? Jaką glebogryzarkę wybrać, by spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

Czym są glebogryzarki?

Glebogryzarką nazywamy urządzenie, które służy nam do uprawy roli. Zespół roboczy glebogryzarki składa się z hakowatych lub łukowych noży, które osadza się na wale obrotowym. Sprzęt obraca się współbieżnie albo przeciwbieżnie. Intensywność spulchniania możemy regulować, dobierając prędkość ruchu postępowego oraz prędkość obrotową wału.

Ogólnie możemy rozróżnić glebogryzarki:

 • ogrodnicze,
 • specjalne,
 • polowe.

Urządzenia polowe wykorzystuje się do upraw łąk oraz gruntów ornych. Do specjalnych zaliczamy z kolei frezarki torfowe. Natomiast glebogryzarki ogrodnicze służą nam do płytkiej uprawy międzyrzędowej naszych ogrodów oraz innych terenów przydomowych. Doskonale sprawdzą się również na działce.

Glebogryzarki spalinowe czy elektryczne - które wybierać?

Przed wyborem glebogryzarki warto szczególną uwagę zwrócić na moc silnika. Sprawdź też, jaka jest głębokość robocza sprzętu i zwróć uwagę na szerokość roboczą. Z uwagi na jakość maszyny, najlepiej wybierać glebogryzarki od sprawdzonych producentów.

W ofercie wielu sklepów znajdziemy glebogryzarki elektryczne lub spalinowe. Wiele osób zastanawia się, które produkty i modele będą odpowiednie, aby w pełni zaspokoiły wszystkie nasze oczekiwania, dobrze spulchniały ziemię, ale też nadawały się do innych prac.

Glebogryzarki elektryczne cechuje dosyć mała mobilność, ze względu na to, że prąd doprowadzany jest do nich za pomocą kabla. Gleba zostaje spulchniona na niewielkiej głębokości. Taki rodzaj sprzętu nadaje się do wykorzystania na małych powierzchniach, dlatego polecany jest do małego ogrodu, w którym ziemia jest łatwa do uprawy. Nie emituje spalin, działa cicho, jednak w przeciwieństwie do modeli spalinowych, jej moc jest znacznie mniejsza.

Jeżeli posiadamy większy ogród lub pracujemy na trudnej glebie, do wyrównywania i spulchniania potrzebny będzie mocniejszy rodzaj maszyn, dlatego świetnym rozwiązaniem mogą okazać się glebogryzarki spalinowe z osprzętem. Taki wybór będzie idealny nie tylko wówczas, gdy posiadamy duży ogród, ale również wtedy, gdy chcemy zainwestować w urządzenia wielofunkcyjne. Glebogryzarki spalinowe są bardzo wytrzymałe i cechują się dużą mocą, dlatego poradzą sobie z wieloma trudnymi zadaniami.

glebogryzarka

Oto kilka glebogryzarek spalinowych, którym warto poświęcić uwagę:

 • Glebogryzarka Husqvarna TF 225- lekki, zwrotny i solidny kultywator, napędzany wydajnym, łatwym do uruchomienia silnikiem, wyposażony w regulowaną, składaną kierownicę, podwójne uchwyty i koło transportowe.
 • Glebogryzarka Cedrus GL07-LC - z mocnym silnikiem o pojemności 196 cm3 i mocy 6,5 KM oraz dużej szerokości roboczej na pewno spełni oczekiwania każdego ogrodnika. Glebogryzarka jest wyposażona w zestaw stalowych noży o średnicy 35 cm, które mogą być stosowane w konfiguracjach 2/4/6 częściowych.
 • Glebogryzarka spalinowa solo by AL-KO MH 7505 VR - dobrze przygotowuje glebę przed siewem, spulchnia ją i nawozi dzięki świeżej wierzchniej warstwie gleby. Wytrzymała i zwrotna glebogryzarka 7505 VR sbA jest idealnym pomocnikiem, szczególnie dla ogrodników zaawansowanych. Dzięki temu uprawa gleby jest bardzo łatwa i przyjazna dla operatora.

Dużą ofertę glebogryzarek znajdziesz w sklepie Ogrod-Pro w zakładce Kultywatory i glebogryzarki. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi sprzętami!

Akcesoria do glebogryzarek

Akcesoria do glebogryzarek spalinowych zakupisz m.in. w sklepie Globstal. W ofercie znajdziesz:

 • stalowe i gumowe koła do glebogryzarki,
 • obciążniki, redukcje, przedłużki,
 • adaptery/ konsole tylne,
 • sprzęty do odśnieżania, w tym pług,
 • akcesoria do pielęgnacji trawnika, m.in. aerator, weltykulatory, grabie i równiarki do glebogryzarki, wał strunowy oraz walec ogrodowy,
 • a także: pług do orki, obsypnik, wykopywaczki, kultywator, brony, radełka i znaczniki.

Glebogryzarka spalinowa - sprzęt wielofunkcyjny!

Glebogryzarki spalinowe są niezastąpione do spulchniania gleby, szczególnie na trudnym terenie, gdzie podłoże jest gliniaste lub bardzo zbite. W zależności od sprzętu może on spełniać również wiele innych funkcji.

Glebogryzarki pomagają nam m.in. w:

 • odchwaszczaniu,
 • mieszaniu nawozu, torfu czy kompostu z ziemią,
 • przydają się także do wykonywania prac przed położeniem trawnika, do przycinania jego brzegów czy nawet do wertykulacji.

Zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria do glebogryzarek sprawi, że staną się one sprzętem wielofunkcyjnym, który przyda się nawet zimą, do odśnieżania podjazdów!

odśnieżanie

Świetnym pomysłem jest skorzystanie z oferty sklepów, które oferują maszyny nie tylko do spulchniania ziemi w ogrodzie, ale też takie, które — przy pomocy odpowiednich akcesoriów — zmieniają glebogryzarkę w całoroczne narzędzie pracy, np. dzięki dodatkom w postaci pługu do śniegu, równiarki i innych. Warto wybierać akcesoria, które mają możliwość regulacji. Takie rozwiązanie sprawi, że z powodzeniem zamontujemy grabie w pionie lub w poziomie, będziemy mogli skorzystać z opcji regulacji płaskowników zagarniających w równiarce czy wyregulujemy radełko do pionu lub poziomu.

Dzięki dodatkowym akcesoriom nasza praca będzie lekka i przyjemna, zadbamy o siebie i swoje zdrowie oraz z wielką przyjemnością doprowadzimy ogródek do idealnego stanu. Co więcej, zapomnimy także, że kiedyś w zimie, zwykła łopata do odśnieżania była niezbędnym narzędziem pracy!

Udostępnij:

Nasze akcesoria pasują do glebogryzarek: