Kategorie

Na blogu

Wyszukaj

Pług śnieżny do glebogryzarki - dlaczego warto go mieć?

   11/30/2021 14:23:00     Narzędzia
Pług śnieżny do glebogryzarki - dlaczego warto go mieć?

Niewielu posiadaczy glebogryzarek wie, że może swój sprzęt uzupełnić o dodatkowe funkcjonalności. Pług do odśnieżania montowany do glebogryzarki to sprzęt przeznaczony do użytku na dużych działkach, na których usunięcie warstwy pokrywy śnieżnej za pomocą szufli czy odśnieżarki jest zajęciem zbyt czasochłonnym i pracochłonnym. W ten sposób właściciel posesji nie musi inwestować w zakup droższych pojazdów do odśnieżania, a sama glebogryzarka nie stoi bezczynnie poza sezonem. Czy rzeczywiście warto mieć pług śnieżny do glebogryzarki?

Pług do śniegu - jak montuje się go do glebogryzarki?

Pług śnieżny do glebogryzarki jest narzędziem, które nie posiada swojego napędu. Przeznaczony jest zatem do użytku dzięki napędowi ciągników jednoosiowych, do których należy glebogryzarka. Przykładowe zamocowanie pługu polega na połączeniu jego konstrukcji z odpowiednimi elementami konstrukcji glebogryzarki za pomocą zestawu śrub. Czynność ta zajmuje zaledwie kilka chwil, a pozwala przystosować glebogryzarkę do zupełnie nowych zadań - odśnieżania, a nawet spychania zanieczyszczeń (np. opadłe liście) z podjazdu czy drogi dojazdowej.

Budowa pługu

Pług do śniegu odznacza się bardzo prostą budową, dzięki czemu jest łatwy w użytku i niezawodny. Jego sercem jest lemiesz - specjalnie profilowany element wykonany z wysokiej jakości metalu o wzmocnionej konstrukcji. Lemiesz na swojej górnej i dolnej krawędzi wyposażony jest w tak zwaną gumę odbojową, która zapobiega uszkodzeniu samego urządzenia, jak również odśnieżanej powierzchni - w tym przypadku darni.

Lemiesz pługu na swojej tylnej płaszczyźnie posiada mocowanie przeznaczone do połączenia z konstrukcją glebogryzarki. Idealnie, jeśli całość malowana jest proszkowo.

Jaki pług kupić - na co zwracać uwagę?

Pług do odśnieżania przeznaczony do użycia za pośrednictwem glebogryzarek powinien spełniać kilka warunków, aby można było cieszyć się jego przydatnością i trwałością. Jak go kupić? Na jakie jego aspekty warto zwracać uwagę? Oto kilka praktycznych porad:

  • wysokiej jakości konstrukcja - pług to urządzenie, które musi znosić dość duże obciążenia - gruba warstwa śniegu jest ciężka i niełatwo ją przesunąć. Konstrukcja musi więc być najwyższej jakości;
  • duża wytrzymałość - zapewnić ją może wyłącznie najlepszy materiał - twardy i odporny na zaginanie;
  • montaż - łatwy sposób montażu jest wielkim atutem jeśli nie chcesz niepotrzebnie tracić czasu. Dlatego też pług montowany do glebogryzarki za pomocą śrub świetnie sprawdza się na przydomowych posesjach;
  • waga - pług powinien ważyć około 20 kilogramów. Nie może być zbyt ciężki w stosunku do glebogryzarki, ale też mieć na tyle duży ciężar, aby poradzić sobie z ciężką warstwą śniegu;
  • duża szerokość robocza - chcesz wykonać swoją pracę szybko? Wybierz pług o dużej szerokości roboczej wynoszącej około jednego metra. Dzięki temu ilość zbieranego śniegu za jednym przejazdem jest duża, a Ty nie poświęcisz swojej pracy więcej czasu niż jest to konieczne;
  • regulacja kąta ustawienia lemiesza - lemiesz powinien być regulowany w prawo i w lewo, aby w trakcie jazdy śnieg mógł się z niego zsuwać na bok. Regulacja 30 stopni w prawo i w lewo pozwala z łatwością dopasować parametry pracy do potrzeb użytkownika.

Czy naprawdę warto mieć pług śnieżny do glebogryzarki?

Wśród wielu różnorodnych produktów - ten na pewno zasługuje na uwagę i rzeczywiście warto w niego zainwestować. Pozwala z łatwością poradzić sobie z zalegającą w ogrodzie pokrywą śnieżną, a tym samym - zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na odśnieżanie posesji.

Dzięki jego zakupowi możesz używać swojej glebogryzarki cały rok, a nie tylko zimą. To oznacza, że koszt poniesiony w związku z jej zakupem - szybciej się zwróci. A do tego nie musisz inwestować w zakup drogiej odśnieżarki i przy okazji maszyna nie będzie stała nieużywana.

Podsumowanie

Solidna konstrukcja, łatwy montaż, możliwość zamiatania opadłych jesienią liści i oczywiście odśnieżania - pługi do glebogryzarek to wyjątkowo praktyczne urządzenia, które sprawdzą się w każdym przydomowym ogródku.

Udostępnij:

Nasze akcesoria pasują do glebogryzarek: